top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSkibi

SKIBI Příměstský tábor 7-11.8.2023 - Den 4.

Ráno zalité sluncem a všichni v dobrém rozpoložení, tak to vypadalo při ranním přivítání.

Hned po předání jsme si dali svačinu a každý dostal na cestu zabalený oběd.

Čekala nás trasa dlouhá asi 15 kilometrů k zámku v Dobřichovicích, zase rozdělení na skupinky.

Všichni to vzali stejně přes železniční most ve Všenorech a nadále podél břehu až k lávce a dále po břehu druhém.U zámku již čekal pan fotograf a tudíž z této výpravy máme fotky opravdu vymazlené.

Po příjezdu si každý vyndal svůj řízek s chlebem a usednul na kamennou náplavku.

Vše šlo celkem hladce než se potom se objevilo hejno kachen a labutí a chleba mizel velkou rychlostí. Následovalo osvěžení v Berounce a opalování, voda byla i tak ještě docela studená takže jen po kolena.


Všichni se potom seskupili na společné foto a připravili se na cestu zpět.

Velcí to vzali přes Karlické údolí na Vonoklasy a po náročném výstupu, kde bych to nazval spíše cykloturistikou jsme si za odměnu dali krásný sjezd do Černošic. Tam na nás již čekala druhá menší skupinka všichni byli obměněni zmrzkou.


Po dolejezení začali vedoucí pomalu připravovat večerní program ve formě “treasure hunt” rozdělili jsme se na několik stanovišť a děti měly za úkol po skupinkách splnit 10 úkolů. Za každý splněný úkol jim byla vydána dvě písmenka ze kterých následně měli utvořit větu a tam měli instrukce kde poklad hledat.


Všichni se potom přesunuli nazpět na základnu. Po chvilce zábavy uvnitř jsme se začali pomalu chystat na táborák. Všichni zasedli kolem ohně a začaly hody. Buřty, hermelíny i marshmallows, zkrátka každý si vybral. Po dojezení začali vedoucí pomalu připravovat večerní program ve formě “treasure hunt” rozdělili jsme se na několik stanovišť a děti měly za úkol po skupinkách splnit 10 úkolů. Za každý splněný úkol jim byla vydána dvě písmenka ze kterých následně měli utvořit větu a tam měli instrukce kde poklad hledat.

Končejíci těsně před 9 všechny skupinky poklad našly a velitelé každé skupinky řádně rozdělili sladkosti mezi své spoluhráče.

Zde již čekali rodiče, takže kdo šel spát domu odešel a zbylých 17 statečných zůstalo spát v klubovně.


Po vyčištění zoubků si každý připravil spaní a za krásné světelné oblohy (uvidíte z fotek) a doprovodu dětské SKIBI pohádky se šlo pomalu na kutě.

Večer se nemuselo nijak zasahovat nebo zahánět, všichni spali jak medvíďata.

Na tachometru svítila hranice 30 kilometrů plus večerní program tak nebylo divu že byli všichni unavení. Náš nejdelší a předposlední den je za námi a jsme moc rádi že tento celodenní výlet všichni zvládli ve zdraví a v pohodě zato klobouk dolů a velká pochvala.

Budeme se těšit na zítřejší den, kdy už snad padne i ta koupačka. Těšíme se.


všechny táborové fotky i s možností stažení naleznete ZDE


Profi Fotografie ZDE117 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page